Kvetinový tunel v Japonsku je zážitkom pre všetky zmysly

Kvetinový tunel v Japonsku je zážitkom pre všetky zmysly
www.tourismontheedge.com

Najväčším lákadlom záhrad Kawachi Fuji je farebný tunel visiacich wistérií.

Holandsko sa môže pochváliť farebnými tulipánmi, Francúzsko preslávila levanduľa a v Japonsku si okrem kvitnúcich čerešní svoje miesto našli i farebné wistérie. Ich najvyššia koncentrácia sa nachádza v záhradách Kawachi Fuji v Kitakjúšú na treťom najväčšom japonskom ostrove Kjúšu.

Rozľahlý park sa stal domovom asi 20 druhov wistérií – popínavých drevín, ktoré kvitnú od apríla až do neskorej jesene. Vzácne dreviny sú husto posiate strapcami kvetov, ktoré menia svoje odtiene od bielej až po fialovú a stali sa dôležitým symbolom budhizmu.

[captionid=“attachment_1540″align=“alignnone“width=“481″]www.tourismontheedge.com[/caption]

Záhrady, ktoré ležia asi 10 hodín cesty od Tokia, sú obľúbenou zastávkou turistov najmä na jar počas Fuji Matsuri – festivalu venovanému kvitnúcim wistériám. Festival sa koná posledný aprílový víkend, wistérie sú v plnom rozpuku až do konca mája. Najväčším lákadlom záhrad je Kvetinový tunel, ktorý návštevníkov obalí do nádherných farieb a vôní zo všetkých strán.

V rozprávkovej záhrade spolu rastie okolo 150 wistérií a vďaka jedinečnej atmosfére a početným lavičkám sa stala obľúbeným miestom na relax a načerpanie nových síl.

www.tourismontheedge.com

25. októbra 2013

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: zz