Kuriózne hotely: Miesta, kde sa prenocovanie stáva zážitkom

Kuriózne hotely: Miesta, kde sa prenocovanie stáva zážitkom
www.hotel.info

Koho by nefascinovalo, zacítiť cez noc atmosféru väzenskej cely bez toho, že by sa predtým dostal do konfliktu so zákonom? Alebo prenocovať v dopravnom lietadle a vydať sa na zaslúžený spánok napriek strachu z lietania? Pozrite sa s nami na bláznivé a extravagantné hotely z rôznych kútov sveta.

Či už v budove so špičkovou technikou, za mínusových teplôt v iglu alebo za mrežami – prenocovať sa dnes dá už skutočne kdekoľvek. Zabudnite na chvíľu na pohodlie tradičných hotelových izieb a vymeňte apartmány, bungalovy či stany za skutočný zážitok. O príjemne strávenú noc sa nemusia postarať len štandartné izby.

[captionid=“attachment_2811″align=“alignright“width=“610″]www.hotel.info[/caption]

Aj bez klimatizácie žiaden problém s horúčavou

Nápor horúčavy a extravagantná klimatizácia? Tým sa nemusia sužovať nocujúci hostia v hoteli Ice Hotel Canada v Sainte-Catherine-de-la-Jacques v Kanade. Hotel je, ako už hovorí samotný názov, postavený zväčša z ľadu a snehu. Na jeho stavbu sa spotrebovalo 15 000 ton bieleho skvostu a 500 ton zamrznutej vody. Na výber ponúka 36 izieb a tematických apartmánov. Zariadenie interiéru hotela Ice Hotel ako sochy, bar či vybavenie izieb je takisto zo snehu a ľadu. Vo vlastnej hotelovej ľadovej kaplnke si tucet párov ročne povie svoje „áno“. A aby nebolo prenocovanie príliš mrazivým zážitkom, je na príjemný spánok k dispozícii dostatok diek.

Vzlietnutie bez licencie na lietanie

[captionid=“attachment_2813″align=“alignleft“width=“503″]www.hotel.info[/caption]

O lietaní sníva mnoho ľudí. Niektorí si sen splnia tým, že sa stanú pilotmi, ďalší sa obrátia na extrémne športy alebo sa z nich stanú tradiční cestujúci. Nájdu sa však aj takí, ktorých už pri pomyslení na to, že nebudú pod nohami cítiť pevnú zem, zaplavuje pocit stiesnenosti. V hoteli Jumbo Stay v Arlande pri Štokholme sa však môžu uvoľniť aj pasažieri, ktorí majú strach z lietania. Hotel, kedysi Boeing 747-212B vyrobený v roku 1976, ponúka celkom 27 izieb, medzi nimi dokonca luxusný apartmán v kokpite vrátane výhľadu pilota. A ani na letisko to nebudete mať ďaleko – Hotel Jumbo sídli v blízkosti letiska Štokholm-Arlanda a svojich hostí dopraví včas na check-in kyvadlovým servisom.

Vo väznici a napriek tomu na slobode?

[captionid=“attachment_2815″align=“alignright“width=“245″]www.hotel.info[/caption]

Hotel Jailhotel Löwengraben uprostred historického starého mesta Luzern vo Švajčiarsku láka osobitnou atmosférou. Budova, ktorá bola postavená v roku 1862, slúžila až do roku 1998 ako väznica. Kde sa predtým drsné múry, studené tyče mreží a zúriví strážcovia starali o neútulný pocit, čaká súčasných „hostí“ veľký výber rôznych kategórií izieb. Tie aj napriek komfortnému a modernému zariadeniu sprostredkúvajú nádych odňatia slobody. Niekdajšia kancelária riaditeľa väznice bola pretvorená na apartmán a aj v bývalej knižnici pre väzňov letí luxus. Sparťansky, ale zato nemenej pohodlne nocujú hostia v dvojposteľových, trojposteľových a štvorposteľových izbách, ktoré vznikli v priestoroch niekdajšieho bloku s celami. Pre zocelených, ktorí by chceli spoznať pôvodný život vo väzení, sú tým správnym cely Unplugged. Ponechané takmer v originálnom stave, poskytnú nezabudnuteľný zážitok a lá Alcatraz.

Prečo raz netrénovať slony?

[captionid=“attachment_2817″align=“alignright“width=“445″]www.hotel.info[/caption]

Vskutku „zvieracie potešenie“ ponúka hotel Anantara Golden Triangle Resort & Spa v thajskom Chiang Saen. Štvorhviezdičkový hotel sa nachádza uprostred lesa Golden Triangle Forest, kde hoteloví hostia nájdu takmer nedotknutú prírodnú krajinu. Návštevníkov láka mimoriadna príroda, komfort a všestranné wellnes. Pre priateľov zvierat má hotel pripravené malé prekvapenie v podobe stretnutí s domácimi zvieratami. Na mačky, psov, či škrečkov zabudnite – thajský hotel ponúka výlety na slonoch či možnosť spolupracovať na tréningu týchto hrubokožcov.

Otvoriť hotelovú izbu iPhonom

[captionid=“attachment_2819″align=“alignnone“width=“546″]www.hotel.info[/caption]

Päťhviezdičkový hotel Blow Up Hall 50/50 v Posen prekvapí nielen neexistujúcou recepciou a chýbajúcim číslovaním hotelových izieb, ale aj ďalšími technologickými vymoženosťami. Blow Up je miestom interaktívneho diania. Stretáva sa tu umenie, luxus a najmodernejšie technológie. Namiesto kľúčov dostanú nocujúci hostia iPhone, pomocou ktorého môžu nájsť a otvoriť svoju zarezervovanú izbu. Trendové zariadenie slúži aj ako virtuálny Concierge. Okrem 22 individuálne zariadených izieb, reštaurácie a baru má hotel aj veľkú zbierku umenia. Istotne mimoriadne miesto nielen pre zarytých fanúšikov iPhone.

Informácie priniesla bezplatná online rezervačná služba hotelov Hotel.info.

28. júla 2011

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Webnoviny.sk