Ešte stále máte strach z lietania? Najvyšší čas sa ho zbaviť

Beautiful photos from plane window 6.png
10steps.sg

Milujete cestu lietadlom, alebo práve naopak – každá minúta je pre vás utrpením a modlíte sa, aby ste už konečne v zdraví vystúpili? Strach z lietania trápi množstvo ľudí, no na druhej strane ešte väčšie množstvo ľudí denne využíva leteckú dopravu. Či tomu chcete veriť, alebo nie, letecká doprava stále patrí k tým najbezpečnejším na svete. Tak teda, ako prekonať strach a užívať si krásny výhľad z vtáčej perspektívy? 

Pred letom sa odporúča na lietanie nemyslieť, no keďže sa balíte a pripravujete sa na pár dní ničnerobenia je to zrejme celkom nereálne. Skúste sa skôr oboznámiť so štatistikami leteckej dopravy. Keď zistíte, že takmer 3 milióny ľudí denne využíva leteckú dopravu, uľaví sa vám.

Welcome 675017_640.jpg
pixabay.com

Strach z lietania je celkom prirodzený aj pre tých, ktorí majú s cestovaním oveľa väčšie skúsenosti než vy. No keďže už majú, čo to „nalietané,“ poradia vám, čo pomáha im, keď na nich príde v lietadle úzkosť, či nebodaj panika. Požiadajte ich o pomoc, spoločne to určite zvládnete.

City 731335_640.jpg
pixabay.com

Ak nepomohli ani štatistiky, či rada od priateľa, skúste vyhľadať psychológa. Väčšina z nich doporučuje bojovať so strachom z lietania autogénnym tréningom. Mali by ste ním upokojiť nielen svoj dych, končatiny, no hlavne myseľ. Je to síce náročné cvičenie, ale keď máte pocit, že sa strachu z lietania len tak nezbavíte, rozhodne sa nehanbite to vyskúšať.

Horizon33_2015 10 29_15 34 41.png
www.youtube.com

Keď zvládnete počiatočné úskalia a dostanete sa úspešne na palubu, ešte stále vás môže strach premôcť. Vtedy je najlepšie začať čítať obľúbenú knihu, sledovať seriál, film, či počúvať príjemnú hudbu. Vítané je všetko, čo vám zamestná myseľ. Ak sa vám náhodou podarí v lietadle zaspať, máte vyhrané. Tak šťastný let!

Airplane beautiful cool cute favim.com 513251.jpg
s5.favim.com

29. októbra 2015

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Veronika