Jazero v južnom Francúzsku pripomína krvavý kotol

Jazero v južnom Francúzsku pripomína krvavý kotol
Sam Dobson

Jazero v prírodnej rezervácii Camargue na juhu Francúzska získava svoju nezvyčajnú farbu vďaka prítomnosti solí, ktoré obrastajú konáre drobných kríkov, skaly i brehy.

Na prvý pohľad môžu fotografie jazera na juhu Francúzska pripomínať scénu z dejiska kriminálneho činu. Krvavo červené vlny napĺňajú kotlinu a obmývajú brehy jazera pokryté kryštálikmi solí. Práve tie sa starajú o nezvyčajnú farbu jazera v oblasti Camargue.

Na fotografiách ich zachytil 51-ročný cestovateľ z Moskvy Sam Dobson, ktorý brázdi vínne, turistické i zabudnuté cesty vo Francúzsku. „O národnom parku Camargue som toho už počul veľa, ale toto som nečakal. Jazero je fascinujúce už z diaľky a všetko je ešte lepšie, keď pristúpite bližšie. Soľné kryštály môžete pozorovať úplne všade,“ uviedol Dobson o prírodnej rezervácii s rozlohou 930 km² , ktorej veľká časť leží pod vodou.

[captionid=“attachment_3730″align=“alignnone“width=“610″]SamDobson[/caption]

Skalné výbežky, konáre drobných kríkov aj samotné brehy sú obalené v soli. „Zvláštne však je, že jazerá na pravej i ľavej strane majú úplne normálnu vodu. Aj keď som toho precestoval už dosť, niečo takéto som ešte nevidel,“ dodal fotograf o jazere pripomínajucom prírodnú čašu vína.

www.dailymail.co.uk

10. augusta 2012

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Webnoviny.sk