Jasná je top zimnou destináciou Európy, píše Lonely Planet

Jasná je top zimnou destináciou Európy, píše Lonely Planet
Jasná www.jasna.sk

Najväčší vydavateľ turistických sprievodcov na svete Lonely Planet zaradil lyžiarske stredisko Jasná na siedmu priečku rebríčka najlepších zimných destinácií v Európe.

Slovensko v posledných mesiacoch figuruje vo svetových rebríčkoch odporúčaných destinácií, ktoré stoja za návštevu. V októbri uplynulého roka ho najväčší vydavateľ turistických sprievodcov Lonely Planet zaradil na piate miesto rebríčka Best in Travel 2013 ako krajinu, ktorú sa tento rok oplatí navštíviť. Začiatkom januára sa Košice stali treťou najlepšou turistickou destináciou roka 2013 podľa americkej spravodajskej televízie CNN. Nedávno sa do turistických rebríčkov prepracovali aj zasnežené slovenské svahy – lyžiarske stredisko Jasná zaradili redaktori Lonely Planet medzi desať najlepších zimných destinácií v Európe.

„Slovensko ponúka kvalitnú lyžovačku za rozumné ceny. Poplatky za ubytovanie a stravu sú primerané a navyše tu vládne priateľská atmosféra, ktorá na mnohých svahoch v Alpách chýba. Jasná je najlepším slovenským lyžiarskym strediskom zasadeným v Tatrách s dlhými svahmi, ktoré sú lemované snehom pokrytými smrekovými lesmi,“ uvádzajú tvorcovia rebríčka, v ktorom sa Slovensko umiestnilo na siedmom mieste.

Top 10 zimných destinácií v Európe

www.wdchelsinki2012.fi

1. Rovaniemi, Fínsko

2. Vianočné trhy v Kolíne, Viedni a Mníchove

3. Abisko, Švédsko

4. Atény, Grécko

5. Kodaň, Dánsko

6. Budapešť, Maďarsko

7. Jasná, Slovensko

8. Andalúzia, Španielsko

9. Transylvánia, Rumunsko

10. Benátky, Taliansko

Medzi európskymi destináciami, ktoré tvorcovia odporúčajú na chladné mesiace, nechýba ani „oficiálne“ bydlisko Santa Clausa vo Fínsku, vianočné trhy v Nemecku a Rakúsku, polárna žiara v Laponsku, vyľudnené pamiatky Atén, útulné pohostinstvá v Kodani či obrovské verejné klzisko v parku Városligeti Műjégpálya v Budapešti.

Andrea a Erik Štefanovci

Za slovenskými svahmi sa v rebríčku umiestnila španielska Andalúzia s príjemnými teplotami či Rumunsko a rebríček uzatvárajú talianske Benátky, ktoré vo februári opäť ožijú známym karnevalom.

www.lonelyplanet.com

8. januára 2013

Odporúčané články
Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Zuzana Zimmermannová