Jaskyňa v Taliansku sa zmenila na romantickú reštauráciu

Jaskyňa v Taliansku sa zmenila na romantickú reštauráciu
www.twistedsifter.com

Večerať v jaskyni s výhľadom na more a západ slnka je unikátnym zážitkom aj pre náročných. Grotta Palazzese na juhu Talianska sľubuje splnenie nielen kulinárskych túžob.

V mestečku Plignano a Mare na juhu Talianska leží unikátna reštaurácia, ktorá ponúkne uspokojenie nielen pre chuťové bunky. Grotta Palazzese je totiž vsadená rovno do vápencovej jaskyne, ktorá okrem výborného ozvučenia poskytuje aj fascinujúce výhľady na more.

[captionid=“attachment_3696″align=“alignright“width=“255″]www.twistedsifter.com[/caption]

Výborné víno, hukot morských vĺn narážajúcich o pobrežie, teplý letný vánok a osviežujúco chladivé steny jaskyne sa dokážu postarať o jedinečnú atmosféru. Kulinárska jaskyňa Summer Cave v provincii Bari sa prepracovala aj do rebríčka najromantickejších reštaurácií sveta na cestovateľskom portáli Fodor.

Jaskynná reštaurácia je súčasťou hotela Grotta Palazzese, ktorý sa vynára z útesov nad ňou. Poskytuje ubytovanie v 20 izbách so stredovekou atmosférou hradného bývania. Kvôli špecifickým podmienkam sa romantické priestory jaskyne s vlastnou terasou otvárajú pre turistov len počas letných mesiacov.

Kto pred jaskyňami uprednostňuje radšej vodný zážitok, mal by navštíviť rezort Villa Escudero na Filipínach. Reštaurácia ležiaca priamo pri vodopádoch Labasin Falls sa postará o pravé osvieženie počas obeda či večere. Či sa zákazníci nechajú „vymasírovať“ prúdom stekajúcej vody, zostáva už len na nich voľbe.

[captionid=“attachment_3698″align=“alignnone“width=“510″]www.twistedsifter.com[/caption]

www.inhabitat.com

7. augusta 2012

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Webnoviny.sk