Japonské rýchlovlaky rozmaznajú cestujúcich kúpeľom nôh

vlak
www.dailymail.co.uk

Liečivý kúpeľ nôh bude na vybraných vlakových trasách dostupný už v lete tohto roka.

Japonské rýchlovlaky sa cestujúcim neustále snažia ponúknuť aj služby navyše. K podnosom s chutným jedlom, salónikom na líčenie a úpravu mejkapu či priestorom na prebaľovanie bábätiek v lete pribudne ďalšia novinka – vaničky určené na liečivý kúpeľ nôh.

vlak
www.dailymail.co.uk
Neobvyklú službu začne spoločnosť JR East poskytovať na 148 kilometrov dlhej rýchlostnej trati medzi mestom Fukušima a turisticky atraktívnou prefektúrou Jamagata. Rýchlostný vlak šinkansen bude vybavený špeciálnym vagónom s dvoma kúpeľmi na nohy, ktoré sa budú tiahnuť pozdĺž okien. Vlakový wellness bude na vybranej trati dostupný už v júli tohto roku.

„Skúšame ponúknuť službu, pri ktorej je zmyslom cesty už samotná jazda vlakom,“ vysvetlil hovorca železničnej spoločnosti JR East.

Japonská tradícia kúpeľov nôh je stará už vyše 1600 rokov. Aj preto nie je ťažké v turistických oblastiach s termálnymi prameňmi naraziť na drevené vane určené na relaxačný kúpeľ nôh. Vo vagónoch sa okrem relaxačných vaní bude nachádzať aj barový pult, stoly z čerešňového dreva a rohože, tzv. tatami.

Japonské šinkanseny, ktoré spájajú ostrovné mestá, sú známe svojím pohodlím, presnosťou, čistotou a ochotou personálu. Mnohí zahraniční klienti im ale vyčítajú vysokú cenu. Napríklad jednosmerný lístok z Tokia do Ósaky (550 kilometrov) vyjde v prepočte na 100 eur. Či kúpeľ nôh povedie k ďalšiemu zdražovaniu cestovného, spoločnosť neuviedla.

www.dailymail.co.uk

24. marca 2014

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: zz