Island a jeho magické zákutia. Na týchto miestach akoby zastal čas

I fell in love with iceland but its a complicated relationship 8__880.jpg
www.facebook.com

Jakub Polomski je fotograf-samouk, ktorý najradšej zo všetkého miluje hory. Od roku 2007 bol oceňovaný a vyznamenaný v rôznych súťažiach, vrátane fotografovania National Geographic.V júli 2015 zažil azda najväčšie dobrodružstvo svojho života, o ktoré sa s nami teraz podelí – prostredníctvom nádherných fotografií. 

Júl 2015 patril Islandu, o ktorom už dlhšiu dobu sníval. Bol na zozname jeho vysnívaných destinácií, ktoré si túžil odfotografovať, no hlavne zažiť na vlastnú kožu. Všetkým, ktorí milujú hory odkazuje, aby toto miesto navštívili, no treba si dávať pozor na pár vecí, s ktorými sa veľmi rád podelil.

I fell in love with iceland but its a complicated relationship 5__880.jpg
www.facebook.com

Počasie na Islande je nepredvídateľné a extrémne. Väčšinu času, ktorý tam strávil bolo veterno, daždivo a veľmi chladno. No treba byť pripravený na zmeny. Niekedy prší celý deň a zrazu sa objavia slnečné lúče, ktoré prerazia cez silnú vrstvu mrakov.

I fell in love with iceland but its a complicated relationship 2__880.jpg
www.facebook.com

Na Islande sa stretol s neobvyklými prekážkami počas fotografovania. Išlo hlavne o miesta, kde okolo neho poletovalo niekoľko tisíc komárov a on sa v tých chvíľach potreboval sústrediť iba na fotografovanie a zbytočne sa pri tom nerozptyľovať. Na niektorých miestach cítil silný zápach síry vo vzduchu, vtedy je dobré sa na takom mieste príliš dlho nezdržiavať.

I fell in love with iceland but its a complicated relationship 13__880.jpg
www.boredpanda.com

Island je jedna z mála krajín, ktorá ponúka množstvo úkazov. Na malom priestore môžete vidieť oceán, pobrežie, fjordy, hory, ľadovce, vodopády, rieky, jazerá, sopky, termálne pramene či polia lávy. Je to akoby výcvikový tábor pre budúcich fotografov.

I fell in love with iceland but its a complicated relationship 23__880.jpg
www.facebook.com

Jakub na svojich potulkách po Islande čítal sprievodcov po krajine, no najkrajšie miesta objavil práve vtedy, keď sa riadil vlastnou intuíciou. Treba použiť vlastné srdce, ono presne vie, čo chce. Island sa stal jeho srdcovou záležitosťou, no ako sám priznáva, je to veľmi komplikovaný vzťah. Na jednej strane ponúka Island nespočetné množstvo krásnych výhľadov, no za cenu extrémnych zážitkov, ktorým sa tu jednoducho nedá vyhnúť…

I fell in love with iceland but its a complicated relationship 18__880.jpg
www.facebook.com

17. novembra 2015

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Veron