Ír navrhol odev, ktorým sa dajú obísť poplatky aeroliniek

Ír navrhol odev, ktorým sa dajú obísť poplatky aeroliniek
Viacúčelová taška Jagtogo www.jaktogo.com

Taška, ktorá sa dá jednoducho premeniť na kabát s úložným priestorom, sa síce módnym hitom asi nestane, ale svojmu návrhárovi ušetrila už stovky eur.

Cestovanie nízkonákladovými spoločnosťami umožnilo vzniesť sa nad oblaky mnohým ľuďom, ktorí by si cestu lietadlom kvôli vysokým cenám určite rozmysleli. I napriek tomu sa zákazníci často sťažujú na nezmyselné obmedzenia príručnej batožiny a predražené poplatky za kufre navyše.

[captionid=“attachment_4038″align=“alignright“width=“540″]www.jaktogo.com[/caption]

John Power sa preto rozhodol navrhnúť viacúčelový odev, ktorý sa ľahko zmení z tašky na kabát a späť. Rodák z Írska, ktorý žije v Belgicku a pravidelne dvakrát do týždňa cestuje nízkonákladovými spoločnosťami tvrdí, že novinka menom Jaktogo dokáže ušetriť veľa starostí i peňazí.

Jeho „nositeľná taška“ je vyrobená z ľahkého, ale pevného polyesteru a ukrýva 14 vreciek rozličnej veľkosti, ktoré udržia váhu až 15 kg. Po prechode cez check-in sa dá kabát jednoducho premeniť na cestovnú tašku, ktorá ukryje nadmernú príručnú batožinu.

Cestujúci má pri nízkonákladových spoločnostiach v cene lacnej letenky väčšinou len jeden kus batožiny a za zvyšné si musí priplácať. Kabáty a vetrovky však môže niesť v ruke. „Ľudia sa na mňa občas na letisku zvláštne pozerajú, ale po každom takomto lete predám okolo desať kusov,“ uviedol Power.

Nositeľné tašky vyrába cestovateľ nielen v tvare kabáta, ale aj šiat a nedávno ich začal ponúkať aj on-line. Video dokazuje, že letecké spoločnosti sú zatiaľ voči kabátu tolerantné.

www.jaktogo.com, www.dailymail.co.uk

30. októbra 2012

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Zuzana Zimmermannová