Investičná bankárka sekla s prácou a rozhodla sa cestovať. Pozrite, čo všetko zažila

Kristin Addis
www.instagram.com

07V marci 2012 sa Kristin Addis rozhodla opustiť svoju prácu a postaviť svoj život na cestovaní. Pred tým, ako odišla, zarábala ročne šesťmiestne sumy. Ani to ju ale neurobilo šťastnou.

Spomína si, že to bol jeden z dôvodov, pre ktoré odišla, nebola v práci šťastná. „Bolo to pre mňa ťažké, keďže voľno som mala iba 14 dní v roku,“ povedala. Peniaze jej boli nanič, keď si ich nemohla aj poriadne vychutnať.

Rozhodla sa pre radikálnu zmenu a skončila s prácou, aby mohla nájsť lepší život ako bol ten, ktorý dennodenne prežívala.

Addis, ktorá ako 21-ročná žila v Taiwane, aby mohla študovať, začala svoju cestu v južnej Ázii, pretože čítala, že cestovateľ tam vyžije z 1 000 dolárov mesačne, zatiaľ čo život v Kalifornii ju stál 3 000 až 4 000 mesačne.

Climbing on Chinese rooftops so I can get the perfect sunset photo. My early submission to the 2014 Darwin awards?

A photo posted by Kristin Addis (@bemytravelmuse) on

„Roky som šetrila,“ spomína Addis. Dokázala si našetriť 20 000 dolárov v hotovosti a 60 000 v dôchodkovom fonde, ktorých sa nemôže dotknúť skôr ako bude na dôchodku.

The trifecta – Black sand beach, Long exposure, timer #selfie #iceland

A photo posted by Kristin Addis (@bemytravelmuse) on

„Nikdy som nemala iný dlh ako študentskú pôžičku,“ tvrdá Addis. „Nechcela som utrácať peniaze, ktoré nemám.“

„Začiatok môjho výletu bol o zažití dobrodružstva a sviatočnosti,“ vyjadrila sa. „Teraz je to aj o práci. Ak cítim, že mám málo energie, idem do Berlina, kde mám sídlo. V minulosti, asi pred rokom a pol, som tam strávila okolo šesť mesiacov.“

Who's up for a polar bear swim? ? #everydayiceland (?: @mksm)

A photo posted by Kristin Addis (@bemytravelmuse) on

Vďaka webovej stránke, predaju knihy o cestovaní, ktorú napísala, a práci s turistickými značkami, zarobila okolo 40 % zo svojho „bankového platu“, a stále to rastie.

Hoci zarába menej, Addis tvrdí, že sa cíti bohatšia ako keď pracovala ako bankárka.

„Myslím si, že pre mnohých ľudí najdôležitejšia vec v živote nie je hotovosť – je to niečo ako voľný čas alebo sloboda,“ hovorí. „Cítim sa teraz bohatšia, pretože mám príležitosť vidieť nové veci a stretávať nových ľudí.“

Addis povedala, že pracuje počas dní dlhšie ako keď bola v Kalifornii, ale plány a čas si manažuje sama.

Jej stránka teraz zamestnáva troch pracovníkov na čiastočný úväzok, ktorí prispievajú k tomu, že všetko funguje, aj keď je ona mimo scény.

Addis sa rozhoduje kam pôjde podľa ľudí, ktorých stretne. Nikdy sa nepozerala do sprievodcov, namiesto toho preferuje výlety s otvoreným koncom.

Jej rada pre všetkých, ktorí by ju chceli nasledovať, „ste viac prispôsobiví ako si myslíte, tak ak skutočne chcete cestovať okolo sveta s malým kapitálom, len to skúste, možno na kratší čas. Ak sa vám to bude páčiť, môžete si šetriť na dlhšie cestovanie.“

7. februára 2015

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod