Hrobky či príbytky víl?

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Hrobky či príbytky víl?
Magické a záhadné stavby pochádzajú najčastejšie z obdobia 4000 až 3000 rokov pred Kristom. Patria medzi najstaršie doteraz stojace stavby na svete. Najmladšie z nich pochádzajú z doby bronzovej. Dolmeny stoja v západnej európe, na Britských ostrovoch a na mnohých ďalších miestach sveta. tieto sú na úpätí Kaukazu. Vladimír Kampf

Magické a záhadné stavby pochádzajú najčastejšie z obdobia 4000 až 3000 rokov pred Kristom. Patria medzi najstaršie doteraz stojace stavby na svete. Najmladšie z nich pochádzajú z doby bronzovej. Dolmeny stoja v západnej európe, na Britských ostrovoch a na mnohých ďalších miestach sveta. tieto sú na úpätí Kaukazu.

Kamenné domy z takzvaných blúdivých balvanov, ktoré ľudia nachádzali na svojich cestách, slúžili väčšinou ako hrobky. Sú menšími príbuznými známeho stonehenge. aj keď sa v súvislosti s nimi doteraz príliš nehovorilo o Kaukaze, toto pohorie je nimi doslova posiate. Možno ich je tu až tritisíc.

Ruské domčeky majú väčšinou na prednej stene kruhový otvor. Všetky dolmeny, aspoň trochu dostupnejšie od asfaltky, sú ohradené a vyberajú k nim vstupné. Kamenné stavby lemujú stánky so suvenírmi a občerstvením. na budovách sú často fresky, ktoré sa snažia vysvetliť, čo sa mohlo okolo týchto mýtických stavieb diať. Keď ich našli Kelti, väčšina z nich už bola opustená. Práve oni im dali meno: dol – mane (stôl z kameňa), zasypali ich hlinou a urobili si z nich hrobky. Možno to však spočiatku ani hrobky neboli. Možno to boli príbytky víl a duchov…

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia