Európske mestá, ktoré by ste pravdepodobne nenavštívili, no mali by ste. (časť I.)

Bergamo_ lombardy_ italy.jpg
www.facebook.com

Okrem najznámejších európskych metropol ako je Londýn, Paríž či Viedeň, existuje ešte mnoho miest, ktoré turisti nevedomky obchádzajú. Sú to zabudnuté miesta, ktoré napriek tomu majú čo ponúknuť. 

Bergamo, Taliansko – je z veľkej časti turistami ignorované mesto. Turisti sa radšej pri návšteve Talianska zastavia v neďalekom Miláne. Bergamo je očarujúce mesto s krásnymi kľukatými uličkami, skvelými reštauráciami a jednou z najlepších kuchýň sveta. Leží v regióne Lombardsko, v hlavnom meste rovnomennej provincie. A vďaka priamej leteckej linke je k nám bližšie, ako si myslíte. Návštevu neďaleko vzdialeného Milána nemusíte vôbec plánovať, Bergamo má čo ponúknuť aj náročným turistom. Ak ste navyše kulinár, na dobrom jedle sa tu rozhodne neoplatí šetriť. Oplatí sa vyskúšať tzv. casonsei, čo sú obrovské ravioli z chleba plnené klobásou.

Horizon33_2015 11 4_22 42 21.png
www.telegraph.co.uk

Vitoria-Gasteiz, Španielsko – slávu tomuto mestu berú Bilbao a slávny San Sebastian. Mesto bolo založené na konci 12. storočia, dnes je to mesto, ktoré sa preslávilo urbanizmom.  V tejto Baskickej metropole je možné nájsť okrem stredovekého centra aj nespočetné množstvo historických budov ( námestie Plaza de la Virgen Blanca), či katedrály Santa Maria. Mesto pôsobí romantickým dojmom a vznešenosťou.

Horizon33_2015 11 4_22 43 17.png
www.telegraph.co.uk

Tavira, Portugalsko –  sa nachádza východne od mesta Faro v provincii Algarve. V meste sa nachádza malý hrad, úzke uličky, udržiavané parky, námestie, či starý most.

Horizon33_2015 11 4_22 52 38.png
www.telegraph.co.uk

Osijek, Chorvátsko – je štvrté najväčšie mesto v Chorvátsku. Medzi najzaujímavejšie miesta patrí opevnené centrum, ktoré siaha až do 18. storočia. Patrí k nemu veľkolepý neo-gotický kostol svätého Petra a sv. Pavla a taktiež Európska Avenija, na ktorej môžeme obdivovať secesnú architektúru na konci 19. storočia.

Horizon33_2015 11 4_23 12 21.png
www.telegraph.co.uk

4. novembra 2015

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Veron