Dráždivá dražba

Vydražíte si veterána?
Na veľtrhu historických automobilov Classic Show Brno objavíte ducha starých čias. Robert Sobčák

V krásnom a jedinečnom prostredí bývalej montážnej haly továrenského areálu, prestavanej na galériu moderného umenia Wannieck Gallery, zaparkovali tretí marcový víkend vyleštení krásavci. Na veľtrhu historických automobilov Classic Show Brno objavíte ducha starých čias.

Unikátne podujatie zhromaždilo celý rad zaujímavých exponátov, príslušenstva aj služieb. Čo je však dôležitejšie, stretávajú sa tu ľudia rovnakej krvnej skupiny, nadšenci pre plne funkčné oldtimery. Tieto autá a priestory galérie, postavenej pred stopäťdesiatimi rokmi, navyše vizuálne patria k sebe.

Robert Sobčák

Súčasťou podujatia je neobyčajná aukcia historických automobilov a najrôznejšieho príslušenstva. Prebieha štýlom tradičných britských aukcií. To znamená, že sa určí aukčné rozpätie, ktoré indikuje pravdepodobnú cenu draženej veci. Je však tajné a nikde ho neoznámia. Licitátor oznámi vyvolávaciu cenu a dražitelia prihadzujú. Vec sa môže vydražiť len ak dosiahnu aspoň minimum tajného cenového rozpätia.

A čo ďalšie môže návštevník pri ceste do slávnej automobilovej minulosti zažiť? Komentované prehliadky klobúkov a módy prvej republiky, rozhovory o rôznych aspektoch veteranistického života, napríklad ako lakovať – pre laika možno trochu zvláštna sféra záujmu, alebo o legendárnych motocykloch. A pozrieť si môže napríklad aj legendárne traktory či výstavu fotografií historických automobilov, ako ich nafotil Slovák Robert Sobčák.

16. marca 2013

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod