Dolné Rakúsko láka na festivaly, otvára parky a záhrady

Dolné Rakúsko láka na festivaly, otvára parky a záhrady
Festival Keltov v Schwarzenbachu je každý rok pre návštevníkov veľkým lákadlom Webnoviny.sk

BRATISLAVA 28. mája (WEBNOVINY)- Dolné Rakúsko ponúka svojim návštevníkom 23 prírodných parkov, kam môžu prísť načerpať silu alebo sa v teplom období príjemne ochladiť v tieni vzácnych stromov.

Počas letného obdobia sa prírodné parky ukazujú vo svojej najväčšej kráse a poskytujú priestor pre oddych a rodinné výlety. Návštevníci si môžu vyskúšať pešiu turistiku, dobrodružné výlety, festivaly, ktoré sa konajú priamo v prírodných parkoch a navštíviť ďalších viac ako 200 akcií pre všetky vekové kategórie.

Dolnorakúsky región sa pýši nedotknutou prírodou, ale aj zveľaďovanými a udržiavanými parkami, do ktorých majú prístup turisti z celého sveta. Tradičné i moderné podujatia uprostred prírody majú čo ponúknuť mladým ľuďom, seniorom, rodinám s deťmi aj aktívnym športovcom.

V rámci „Leta v záhradách Dolného Rakúska“ môžu turisti navštíviť historické kláštorné záhrady, pompézne a upravené zámocké parky, chránené oblasti so vzácnymi rastlinami, voňavé bylinkové záhrady či ekologické zeleninové záhrady.

Od júna do augusta dolnorakúske záhrady ponúkajú aj bohatý kultúrny či rodinný program. Bádenský festival ruží, Barbarský večer, Carnuntunský festival Rimanov či Veľký barokový festival – to je len niekoľko z desiatok podujatí, ktoré región pripravuje. Podrobnejšie informácie o záhradách a ich letnom programe nájdete TU..

28. mája 2013

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Webnoviny.sk