Diagnóza – tuner

Diagnóza - tuner
Ich revírom je nie len diaľnica. Ich tempo je vražedné. Ich protivníkmi no zároveň spriaznenými dušami sú všetci ostatní tuneri. Nie je to len o naleštených autách a sexy dievčatách pretŕčajúcich sa popri nich, ako to v amerických filmoch býva. Pre časť týchto chalanov je tuning zmyslom života. Júlia Kampfová

Ich revírom je nie len diaľnica. Ich tempo je vražedné. Ich protivníkmi no zároveň spriaznenými dušami sú všetci ostatní tuneri. Nie je to len o naleštených autách a sexy dievčatách pretŕčajúcich sa popri nich, ako to v amerických filmoch býva.

Pre časť týchto chalanov je tuning zmyslom života. Autám sa dokážu venovať denno-denne dlhé hodiny. Sú medzi nimi aj individualisti, ktorí celé dni nevylezú z garáže. Snažia sa, aby ich auto bolo jedinečné výzorom či výkonom – malo niečo unikátne, čo na sériových vozidlách nenájdete.

Jarné počasie je pre chalanov zaujatých tuningom vhodnou príležitosťou, aby vytiahli z garáží svojich štvorkolesových miláčikov. Priaznivci namakaných áut sa druhý marcový víkend stretli kúsok od Trnavy. Pre fanúšikov upravených kár je zážitkom vychutnať si zvuk motora a atmosféru na autíčkarskom zraze. Účastníci sa stretli na odľahlej, nepoužívanej ceste. Odparkovali svojich plecháčov, pootvárali kapoty, kufre, pochválili sa ozvučením a vyskúšali si rýchly rozbeh na šprintoch, pre porovnanie koní pod kapotou.

Tohtoročnou hviezdou sa stal chalanisko s čiernou Hondou Civic. Teda… všetky závody povyhrával s autom, ktoré má „kasňu“ z Civicu. Od sériového auta má toto žihadlo ďaleko. Obrovský výkon, decentný look, krásny zvuk. Ostatní boli bez šance. Veľký obdiv vzbudila aj čierna Alfa Romeo. Krásny zovňajšok doplnený ladným zvukom motora a kopou koní pod kapotou vzbudzoval rešpekt.

Každoročné otvorenie sezóny malo tento rok veľký úspech. Zišli sa nadšenci asi päťdesiatich vylepšených tátošov. Zraz je príležitosťou stretnúť sa s ľuďmi rovnakej „krvnej skupiny“. Poukazovať si autá, pochváliť sa, čo je nové, pokecať s kamošmi a zabaviť sa.

10. marca 2013

Odporúčané články
Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Júlia Kampfová