Čo bude brexit znamenať pre cestovateľov?

London 1118888_960_720.jpg
pixabay.com

Veľká Británia sa rozhodla vystúpiť z Európskej Únie, reálne zmeny by sme však mali pocítiť až v priebehu dvoch rokov. Vystúpenie z Únie ovplyvní do značnej miery aj turizmus. Na aké zmeny by sme sa mali pripraviť?

Pre slovenských turistov je Veľká Británia jednou z najobľúbenejších destinácií a ani výsledky referenda na tom zrejme nič nezmenia. Linka Bratislava- Londýn je už tradične jednou z najpredávanejších na Slovensku, ročne ju využije viac ako 200. tisíc ľudí. Záujem o predaj leteniek by ani po výsledkoch referenda nemal poklesnúť.

Zdravotné poistenie 

Európsky preukaz poistenca je v súčasnosti platný v rámci všetkých štátov Európskej Únie. Vďaka tomuto preukazu máme nárok na ošetrenie v štátoch Európskej Únie bez komerčného cestovného poistenia. Po vystúpení Británie z Únie už v Spojenom kráľovstve platiť nebude. Budete si musieť zabezpečiť komerčné cestovné poistenie.

Europe 1456245_960_720.jpg
pixabay.com

Roamingové poplatky 

Európska Únia plánuje v budúcnosti zjednotiť poplatky za hovory a správy vo všetkých členských štátoch. Výhodou by bol fakt, že by sme v zahraničí platili presne toľko, koľko platíme za hovory a správy doma. Pre Veľkú Britániu tieto nariadenia platiť nebudú.

Ceny leteniek

Záujem o letenky do Veľkej Británie by ani v najbližších mesiacoch po referende nemal poklesnúť, otázne je však zvýšenie cien leteniek. Všetko sa bude odvíjať od kurzu libry.

28. júna 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod