Čínske mesto Chang-čou hľadá novodobého Marca Pola

Čínske mesto Chang-čou hľadá novodobého Marca Pola
Chang-čou www.summerchinaprogram.org

Úspešný kandidát získa dvojtýždňový výlet do mesta plného romantických zákutí, jazier a starobylých pagod a k tomu plat 40-tisíc eur.

Spôsobom, ako oživiť turizmus oblastí, ktoré postupne miznú z obľúbených máp cestovateľov, sa medze nekladú. Čínske mesto Chang-čou ležiace na rieke Čchien-tchang na východe krajiny preto vyhlásilo zaujímavú súťaž, ktorá má slávu romantického miesta vrátiť medzi top destinácie najľudnatejšej krajiny sveta.

www.summerchinaprogram.org

Opiera sa pritom o zápisky benátskeho cestovateľa Marca Pola, ktorý mesto navštívil v 13. storočí a označil ho za „najkrajšie a najelegantnejšie mesto na svete“. Miestna agentúra pre cestovný ruch teraz hľadá cestovateľa, ktorý sa vyberie po stopách slávneho Benátčana.

Súťažiaci musí pochádzať zo zahraničia a mať chuť „urobiť zo seba novodobého Marca Pola“. V praxi to znamená dvojtýždňový výlet k jazerám, starobylým pagodám a chrámom či rozvoniavajúcim parkom Chang-čou a k tomu rozprávkový plat 40-tisíc eur.

Cestovateľ, ktorého agentúra vyberie prostredníctvom žiadostí na sociálnej sieti Facebook, ešte pred vycestovaním absolvuje intenzívny vzdelávací kurz o histórii a pamiatkach mesta. Zároveň sa musí zaviazať, že zo svojho dvojtýždňového výletu nakrúti krátke video a online reklamu pre mesto. Skúsenosti s podobnou prácou pritom nie sú potrebné. „Táto ponuka môže výhercovi zmeniť život. Možno nájde vnútorný pokoj ako Kung Fu Panda,“ zažartoval hovorca agentúry.

Zápisky, ktoré Marco Polo napísal v roku 1298 o svojich cestách po Ázii, mali veľký vplyv na európske vnímanie celého kontinentu. Niektorí historici pritom neustále pochybujú, či Polo niekedy vkročil do Číny.

www.bild.de

18. marca 2013

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Webnoviny.sk