Cestujete s deťmi? Tu sú najlepšie tipy, ako to zvládnuť

deti, dovolenka
pixabay.com

Poznáte to. Na letisku vedľa vás sedí dieťa a tvári sa, ako by ste mu zjedli jeho sladkosti a vám ako rodičovi to trhá srdce. Nepomáha ani radostný úsmev a nadšenie z toho, že idete do sveta.

Cestovanie s deťmi je preto pre mnohých priam utrpením. Najproblematickejšie býva práve čakanie na letisku a samotné cestovanie. Viete, ako zabaviť najmenších členov rodiny bez toho, aby ste vy úplne stratili náladu?

Podľa prieskumov až 65 % opýtaných nemá rado, keď sa na palube nachádza vyrušujúce dieťa. Samotní rodičia voči tomu bývajú imúnni, tí, ktoré deti ešte nemajú, môžu mať pokazený celý výlet. Dokonca iba 79 % opýtaných vyhlásilo, že viac ako plačúce dieťa na vedľajšom sedadle, je pre nich horší zrušený let. Štvrtina opýtaných si je v takomto prípade ochotná priplatiť, aby mohli sedieť v kabíne pre dospelých.

Či už ide o 90-minútový let, alebo o let cez Atlantik, zabaviť dieťa je pre rodiča skľučujúca úloha. Najlepšie rady preto pochádzajú od skúsených cestovateľov, ktorí sú zároveň rodičmi. Naučili sa, ako si s nešťastným dieťaťom poradiť a podelili sa o to so svetom.

Keďže najjednoduchšie rady bývajú najlepšie, držme sa toho. Tu sú:

Zoberte maľovanku

Možno budete prekvapení, ale toto zaberie takmer vždy (aspoň na menších drobcov). Pre deti je to magická kniha, ktorá im poskytne zábavu na dlhé hodiny. Nie je náhoda, že teraz sú v móde aj maľovanky pre dospelých. Vyfarbovaním sa odbúrava stres a dieťa začne myslieť na niečo iné.

farbičky
pixabay.com

Nezabudnite na občerstvenie

Nikto nemá rád, keď je hladný a pre deti to platí tiež. Preto majte vždy poruke nejakú dobrotu, ktorá zasýti a zároveň poteší. Spravte chlebíky s tvárou či vezmite džús s ich obľúbenou postavičkou.

snacks
pixabay.com

Zoberte priateľov

Ak máte tú možnosť, vezmite so sebou na dovolenku aj najlepších priateľov svojho dieťaťa. Nič tak nespríjemní dovolenku, ako pocit, že budú všetci spokojní a šťastní. Najmä ak ide o deti vašich najlepších priateľov. 🙂

kamarátky
pixabay.com

Zbaľte zábavný cestovateľský batoh

Ide o batohy špeciálne pre vaše deti, ktoré sú naplnené všetkým možným, čo ich počas letu udrží „pod kontrolou“ (obľúbené plyšáky či hry). Keď už nebudete vedieť, čo s nimi, strčte im batoh pred nos a môžu sa baviť.

batoh
pixabay.com

Noste masky

Nosenie masiek môže byť skutočne užitočné (stačia aj tie obyčajné proti chrípke, ktoré v batožine ani nezaberú veľa miesta). Dajú sa s nimi robiť rôzne zábavné výrazy, môžete sa hrať na doktora, dať si ju na hlavu a byť babička či niečo podobné.

masky
pixabay.com

2. januára 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod