Bratislava získala priame letecké spojenie so Skopje

Opera 855718_960_720.jpg
Hlavné mesto Macedónska, Skopje pixabay.com

Nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air bude od 28. marca prevádzkovať pravidelnú linku z Bratislavy do macedónskeho Skopje s dvoma letmi týždenne v pondelok a piatok večer. Wizz Air je novým leteckým prepravcom na bratislavskom letisku.

Bratislavské letisko získalo ďalšie priame letecké spojenie, najnovšie s hlavným mestom Macedónska Skopje. Nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air bude od 28. marca prevádzkovať pravidelnú linku s dvoma letmi týždenne, v pondelok a v piatok večer. Wizz Air je novým leteckým prepravcom na bratislavskom letisku.

Macedonia 1002174_960_720.jpg
pixabay.com

Spoločnosť doteraz prevádzkovala pravidelné linky zo svojej slovenskej základne v Košiciach na britské letiská Londýn/Luton, Bristol a Doncaster/Sheffield, z Popradu lieta tiež do Londýna. V minulom roku prepravila na piatich pravidelných linkách z Košíc a Popradu do štyroch destinácií a späť 243 218 cestujúcich. V porovnaní s rokom 2014 to znamenalo nárast o 96 %.

Z Bratislavy sa počas tohtoročného letného letového poriadku bude lietať na tridsiatich pravidelných linkách do 29 miest v pätnástich krajinách, vrátane Slovenska. V období od 27. marca do 29. októbra 2016 bude pravidelné lety zabezpečovať šesť spoločností. Írsky nízkonákladový prepravca Ryanair bude zabezpečovať letecké spojenie na devätnástich linkách so 73 letmi týždenne.

Nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air bude od 28. marca prevádzkovať pravidelnú linku z Bratislavy do macedónskeho Skopje
afta.ie

28. marca 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Zdroj: SITA, © SITA 2016