Bezhlavý karneval pohlaví

Bezhlaví karneval pohlaví
Čertík a anjeliček sa vášnivo bozkávajú pred výkladom mäsiara so španielskymi klobásami tvrdými ako kameň. Vo víre vášne si občas siahnu na zadok. Keby si siahli na opačné strany, mohli by si pravdepodobne opáčiť čosi ako ten tovar za sklom. Obaja starší muži v karnevalových maskách sú zjavne spokojní. Vladimír Kampf

Čertík a anjeliček sa vášnivo bozkávajú pred výkladom mäsiara so španielskymi klobásami tvrdými ako kameň. Vo víre vášne si občas siahnu na zadok. Keby si siahli na opačné strany, mohli by si pravdepodobne opáčiť čosi ako ten tovar za sklom. Obaja starší muži v karnevalových maskách sú zjavne spokojní.

Prímorské mestečko Sitges tridsať kilometrov južne od Barcelony je v Španielsku preslávené svojím karnevalom. Alegorickými vozmi s tanečníkmi pripomína miniatúru juhoamerických karnevalov. Na konci fašiangového obdobia prejde úzkymi uličkami v nedeľu a v utorok veľký nočný sprievod. Mužov z celého sveta sem však láka aj jedna z najväčších európskych gayských komunít. Miestni si už zvykli. Z bývalej rybárskej osady sa stala oáza pre homosexuálov.

V Sitges môžu chlapci i zrelí muži uzatvárať navzájom rôzne oficiálne a aj neoficiálne zväzky. V podnikoch im dokonca vystroja aj čosi ako svadbu.

Špeciálne cestovné kancelárie dokážu pripraviť pre homosexuálnych klientov kompletný program. V sprievodcoch sa píše o nádherných uličkách a ešte krajších sedemnástich pieskových plážach. A čo sa na nich hlavne za letných nocí deje? Jemnučký teplučký piesoček a na ňom kôpka milencov. A nemusí to byť len na jednej z nudistických pláží, ale hoci aj na niektorej v centre mesta. K dispozícii je aj gay sauna.

Kým napríklad benátsky karneval sa v posledných rokoch utopil v komercii a už sa počas neho ani kultúrnejšie „nevycikáte“ za menej ako jedno euro, umelohmotné latríny v Sitges sú väčšinou čisté a stále úplne zadarmo.

Ceny v baroch, na diskotékach a v zábavných podnikoch sa nevyrovnajú tým v meste na lagúne. Aj tu je však čoraz drahšie. Mimochodom, ani v Benátkach si nemôžete byť istí, či kráska za klasickou maskou, nahodená do bohato zdobenej róby, nie je náhodou škaredý chlpatý domorodec.

10. februára 2013

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod