Berlínčania sa v horúčavách chladia v bazéne uprostred rieky

Berlínčania sa v horúčavách chladia v bazéne uprostred rieky
www.travelmuse.com

Berlínska metropola ponúka nielen bohaté kultúrne vyžitie, historické prechádzky a rušný nočný život, ale aj pravé letné osvieženie v podobe netradičného bazéna na rieke Spree.

Nájsť osvieženie v rozhorúčených letných metropolách nebýva vždy jednoduché – hlavne ak sa vzdialenosti od morského pobrežia počítajú na stovky kilometrov. V hlavnom meste Nemecka preto vymysleli šikovné riešenie – vznášajúci sa bazén uprostred rieky Spree poteší plavcov i vyznávačov chytania bronzu.

[captionid=“attachment_3686″align=“alignnone“width=“481″]www.travelmuse.com[/caption]

[captionid=“attachment_3688″align=“alignright“width=“541″]www.travelmuse.com[/caption]

Arena Badeschiff je 32-metrov dlhý bazén z dielne AMP Arquitectos, ktorým s dizajnom pomáhala aj umelkyňa Susanne Lorenz. Priamo na vlnách rieky okrem plaveckých aktivít ponúka hodiny jogy, masáže, lehátka na opaľovanie, piesočnú pláž ako i drevené mólo na oddychové aktivity. Bazén ponúka panoramatické výhľady na celý Berlín a je ideálnym riešením pre všetkých, ktorým rozpočet nedovolí vycestovať do exotických destinácií – vstupné na celý deň pre dospelých je 4 eur, deťom a študentom sú poskytnuté zľavy.

Raňajkové i obedové menu, bohatá ponuka koktejlov, živá hudba – to všetko sa dokáže postarať o príjemne strávený deň od východu slnka až do hlbokej noci. A pre tých, ktorým sa ani potom nechce ísť domov, pripravili dizajnéri pohodlné postele a hojdacie siete na pokojné siesty priamo na móle nad riekou.

Arena Badeschiff nezatvára svoje brány ani v zime, kedy sa mení na krytý bazén so saunou a bohatou ponukou relaxačných služieb.

http://arena-berlin.de

6. augusta 2012

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Webnoviny.sk