Areál Slnečných jazier ponúka rekreáciu už takmer 100 rokov!

Senec
Senec Senec

BRATISLAVA 6. júla (PR) – Viete o tom, že kedysi sa Slnečným jazerám v Senci hovorilo Slovenské Tahiti? To bolo v roku 1919 a odvtedy si postupne získali povesť jedných z najznámejších a najnavštevovanejších letných stredísk cestovného ruchu na Slovensku.

Bohaté možnosti ubytovania, stravovania, užitia si vodných športov, rekreačných a wellnes aktivít, umožňujú prežiť nezabudnuteľné chvíle na zelených plážach. Príjemná je aj primeraná dostupnosť strediska – napríklad od Bratislavy je to len 25 km. Areál Slnečných jazier spravuje Správa cestovného ruchu Senec s.r.o., ktorá zabezpečuje chod a fungovanie jazier počas celého roka.

Vznik jazier sa datuje od roku 1845, keď sa tu uskutočnilo bagrovanie štrku na výstavbu železnice Bratislava – Galanta. Pôvodne sa tu nachádzalo 5 samostatných vodných plôch, ktoré sa neskôr zlúčili do jedného jazera s rozlohou 100 ha, dĺžkou 2200 m a hĺbkou až 12 metrov. Jazero sa ako prírodné kúpalisko začalo využívať v roku 1919 pod názvom Slovenské Tahiti. Nový názov Slnečné jazerá dostal areál v roku 1960. Vzhľadom na jeho veľkosť a aj pre lepšiu orientáciu, je rozdelený na južnú a severnú stranu.

Senec

Športové hry, turistika, wellness a zábava – to všetko tu nájdete!

Mierne podnebie, teplá voda s priemerom 25°C, slnečný svit vyše 2.200 hodín za rok, prírodné podmienky na výlety a turistiku – vyberie si naozaj každý. Priamo v areáli sa nachádzajú detské, volejbalové plážové ihriská, tenisové kurty, ako i požičovňa športových potrieb (vodné bicykle, kanoe). Najmä chlapcov poteší nové futbalové ihrisko s umelým povrchom či vodný futbal.

V rámci hotelových komplexov je možné zahrať si tenis, squash, bowling, kolky, biliard, minigolf, šípky, stolný tenis. K dispozícii sú aj masáže, bazény (vírivá masážna vaňa jakuza, bazén s protiprúdom), sauny, posilňovne.

Aquapark – dostupný po celý rok!

Na severnej strane jazier sa nachádzajú dva tobogany, kde je aj možnosť občerstviť sa priamo v ich priestoroch. V tejto časti Slnečných jazier je aj novootvorený Aquapark so širokým spektrom možností dostupných po celý rok. Ponúka 9 bazénov s rôznymi teplotami s vonkajším aj vnútorným využitím. Krytá hala poskytuje návštevníkom rekreačný bazén s atrakciami a bazén s teplotami vody 32°C až 36°C.

Pre deti je tu pripravený detský bazén, nechýba ani saunový komplex, masážne perličkové bazény a samozrejme tobogan, ktorý začína i končí v krytej časti haly. Vonkajšia časť Aquaparku ponúka plavecký bazén s teplotou vody 26°C až 28°C. Súčasťou sú tobogany, lehátka so slnečníkmi, ako aj plážové a detské ihriská. Úplnou samozrejmosťou celého komplexu je i stravovanie a občerstvenie.

Senec

Kultúrny program počas celého leta a cestovanie vláčikom

Od roku 2004 je počas letnej turistickej sezóny v prevádzke čoraz viac obľúbený senecký vláčik. Jeho trasa sa začína na námestí v centre mesta, pokračuje ulicami Senca a prechádza bránami severnej strany Slnečných jazier. Ďalej pokračuje obvodom areálu, cez južnú stranu jazier a vracia sa späť do centra mesta na jeho východiskové miesto.

Počas letnej turistickej sezóny sa konajú v areáli jazier pravidelné diskotéky. Spestrením pobytu, ale i lákadlom pre mnohých návštevníkov jazier sú i hudobno – zábavné podujatia.

Senec

Ubytovanie uspokojí jednotlivcov aj rodiny s deťmi

Areál má v ponuke ubytovanie v hoteloch a penziónoch, nechýbajú ani väčšie či menšie chaty, ako aj možnosť ubytovania sa v zariadeniach zodpovedajúcich turistickej triede. Väčšina z týchto ubytovaní má v ponuke stravovanie buď formou raňajok, polpenzie, plnej penzie alebo umožňuje si jedlo pripravovať samostatne.

6. júla 2015

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: PR