Ako si okoreniť bývanie etno nábytkom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Bez názvu
Foto: Môj dom

Aby etno ekom bolo

Etno aj ekoduch sú verné prírode, preto sa práve ona objavuje voľne a v mnohých podobách prenesená v interiéri. Pre etnoštýl sú charakteristické prírodné materiály a všetko, čo vychádza z prírody, z jedinečnosti človeka a jeho tvorby. Ak sa teda snažíte alebo budete snažiť dostať ho k sebe domov, vyvarujte sa interiérových plastických chirurgov a držte sa prirodzenosti divej prírody a pôvodného života prevteleného do nábytku, textílií alebo dekorácií.

Škrečkovská nátura alebo Giga dekorácie?

Bez názvu
Foto: Môj dom

Kombinujte, ale nemiešajte. Pri dekorovaní interiéru etnodoplnkami sa radšej pridržte inšpirácie z jednej kultúry, pretože platí – čo kontinent, to iná divočina. Navyše, všetkého s mierou, ak nechcete, aby sa z vášho domova stalo nesúrodé skladisko prapodivných etnosuvenírov. Ak aj napriek tomu z každej dovolenky prídete s niečím novým, vytvorte si z týchto kúskov vlastný kútik, netradičnú policu, ktorá váš priestor spomienkovo ozvláštni, no nepreplní. Namiesto veľa je pre etno typickejšie slovo väčšie. Masivita-pasivita väčších kúskov nebude pôsobiť rušivo ani gýčovo. Naopak, k tomuto štýlu sa veľmi hodí. Väčšie sú síce drahšie, ale držte sa zásady: jeden veľký exotický doplnok je lepší ako desať malých (a keď sa to všetko zráta, určite aj lacnejší).

Kaktusmánia

Ak ste si interiér už vyskladali originálnymi artefaktmi v podobe nábytku alebo len doplnkov a ešte vždy mu niečo chýba, skúste živú exotiku. Svojou prítomnosťou môže evokovať nespútanosť pre nás vzdialených krajín. K rastlinám druhu etno patria kaktusy, orchidea, palma, dracéna, pachira či banánovník.

Celý článok si môžete prečítať tu.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať