Cestovanie pre mňa nie je hobby, ale životný štýl

Admin ajax.jpg
Peter Valuš

Peter Vaľuš je mladý fotograf z východného Slovenska, ktorého cestovanie a chuť spoznávať nové krajiny napĺňa už detstva. Celé sa to začalo spoznávaním krás slovenskej prírody a už vtedy vedel, že toto je pre neho to pravé. Odkedy si kúpil svoju prvú zrkadlovku, zhotovuje dychvyrážajúce fotografie. Posúďte sami.  

Každé ráno, keď šliapeme cez les, ideme cez hmlu, inverziu sme videli skoro stále, ale prvýkrát tak, ako na tejto fotke. Vždy musíme vyraziť skoro ráno, aby sme stihli inverziu.

Vodopady Godafoss na Islande
Peter Valus

Cestou k najväčšiemu ľadovcu v Európe viedol aj tento most Goms, ktorý visel nad roklinou v 100 m výške. Keď sme sa vracali z ľadovca, zastavili sme sa aj tu. Veľa ľudí sa snažilo tento most rozkývať a vyzeralo to celkom komicky, pretože kvôli jeho veľkosti to bol problém. No keď začal fúkať silný vietor, vtedy to začalo trochu naháňať strach.

Peter Valus

Presli sme ferratu obtiažnosti K5. Prechod nám trval asi 5 hodín a počasie vyšlo nádherne. Bola to moja prvá ferrata.

Peter Valus

Západ slnka pod Eigerom, ktorý je jeden z najvyšších vrcholov Álp. Má skoro 4000 m.n.m. Fotka vznikla počas cesty naspať z Klein Schiedegg do Grindelwaldu.

Peter Valus

V deň, keď sme sa vybrali s kamarátom na trek pod Oeschinensee, hlásili pekné počasie. Ráno, keď sme prišli, nás nálada opustila, všade bolo zamračené a dokonca začalo aj kropiť. Povedali sme si, že keď sme už tu, tak to nevzdáme. Po nejakých hodinách šľapania prišla neskutočná hmla a my sme nedovideli na viac ako 10 m pred seba. Pár, ktorý bol pred nami sa otáčal a vracal späť. Ja som si však nechcel pripustiť, že by sme sa vrátili. Stáli sme a rozmýšľali asi takých desať minút, keď v tom začal fúkať silný vietor, hmla začala miznúť a v oblakoch si slnko prevŕtalo dieru rovno na jazero. Vtedy som vedel, že sa nevrátime.

Peter Valus

Viac foto na – https://www.facebook.com/connecttonature/?fref=ts

24. februára 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Veronika Turkotová