Ľadové peklo v slovenských horách

Ladove peklo fotka dna od roba kucaka.jpg
Ľadové peklo Robo Kučák

Extrémne mrazivý víkend na horách? Pre Roba Kučáka to nie je žiadny problém, ale len ďalšia výzva, ktorú ochotne podstúpi. Takto nám opísal, ako vyzeral jeho magický čas strávený v tej najlepšej spoločnosti.  

Meteorológovia varovali pred extrémne mrazivým víkendom. Teploty budú klesať hlboko pod nulu, dávajte si preto pozor na cestách a pripravte sa aj na snehovú nádielku. Presne to bol impulz, ktorý nás viedol k tomu stráviť víkend na horách. Dennodenné sledovanie meteorologických podmienok, zhromažďovanie potrebných vecí vrátane vybavenia a samozrejme plánovanie. To, a ešte kopec ďalších vecí závisí od toho, aby ste si svoj trip užili najlepšie, ako sa dá.

Nastal deň D. Ortuť teplomeru klesala pod -20°C. Povedať doma s úsmevom na tvári že idete v tomto počasí stanovať, vedie len k pobúreniu a zamyslení sa ostatných členov domácnosti o mojom „zdraví.“ Áno, možno robím veci inak ako ostatní, ale to len preto, aby som svoj život nežil zbytočne a mohol si v starobe zaspomínať na všetko, čo som zažil.

12573974_1059442320774178_694035437903141784_n
Robo KučákRobo Kučák

Sadám do auta, cestou priberiem ešte jedného známeho, aby sme sa spoločne mohli vydať za nový dobrodružstvom. Po príchode do Vratnej doliny ukazoval teplomer -18°C. Pozreli sme sa na seba a utvrdili v tom, že ideme do toho. Natiahli sme na seba teplé oblečenie prezuli topánky a vydali sa do mrazivého pekla.

Viac fotografií z jeho tvorby nájdeš na fanpage:

https://www.facebook.com/RsKPhotographer/

13. februára 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Veronika Turkotová