5 fantastických výletov, ktoré by ste mali absolvovať ešte túto zimu

San Juan
pixabay.com

Chceli by ste ísť na dovolenku? Potom je najvhodnejší čas nad ňou uvažovať. Zimy bývajú dlhé a stresujúce – málo svetla, nízke teploty –, človek má pocit, že poriadne nežije. Navyše, v práci vždy treba urobiť niečo navyše, aby ste tú dovolenku mali „odrobenú“.

Ak túžite po teple a príjemnom počasí, nemusíte ísť na dovolenku hneď, stačí si ju aspoň vopred zarezervovať. Aspoň sa tak budete mať najbližšie mesiace načo tešiť.

Barcelona, Španielsko

V tomto meste si skutočne každý nájde niečo svoje – krásne pláže, rušný nočný život, úžasné architektonické skvosty a malebné ulice. Po dlhej prechádzke po Park Guell, kde sa vám naskytnú najkrajšie výhľady na svete, môžete kvôli umeleckému zážitku navštíviť Picassovo múzeum a potom si dať vynikajúci obed a pohár sangrie. Deň či večer môžete ukončiť tancom v klube, väčšina z nich nezatvára pred šiestou ráno.

Barcelona
pixabay.com

San Juan, Portoriko

Toto miesto je vhodné, pokiaľ sa obzeráte po nejakej zimnej dovolenke bez snehu. Môžete tu surfovať, či vylihovať na piesočnatých plážach. Ak chcete na pár dní „vypadnúť“ z práce, čaká vás tu slnko, teplo a dobré vlny.

San Juan
pixabay.com

Dubaj, Spojené arabské emiráty

Ak chcete túto zimu vyskúšať niečo skutočne netradičné, Dubaj je určite najsurrealistickejšou krajinou na zozname. Toto mesto je futuristickou oázou, vyrastajúcou na arabskej púšti. Dubaj je domov najvyššej budovy sveta – Burj Khalifa –, ktorú určite musíte vidieť. Ohúriť by vás mohli aj najväčšie umelo vytvorené ostrovy – Palmové ostrovy.

Dubaj
pixabay.com

New Orleans, Louisiana

Taký február v New Orleans je plný zážitkov. Koná sa tam totiž Mardi Gras – koráliky a sprievody, alkohol tam tečie potokom. Ak máte radi slávnostné zážitky, navštívte mesto 9. februára. Zažijete jazz v uliciach, dobré jedlo a alkohol, čo vám hrdlo ráči.

New Orleans
pixabay.com

Marakéš, Maroko

Ak hľadáte miesto, kde ste nikdy predtým neboli, napíšte si do svojho zoznamu aj Marakéš. TripAdviser radí toto mesto na prvé miesto v hodnotení cestovateľov pri výbere destinácií a nie je ťažké pochopiť, prečo je to tak. Unikátna architektúra, trhy a záhrady či krásne zákutia po celom meste.

Marakéš
pixabay.com

15. novembra 2015

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hod